Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Blog

Kreativní Blog
Kreativní Blog

KURZ FIMO

V dubnu se konal kurz FIMO, který byl určený pro úplné začátečníky. V kurzu jsme se učili základy práce s FIMO hmotou, vysvětlili jsme si, jaké pomůcky můžeme využít a jak tvořit krásné FIMO věci. V kurzu jsme si vyrobili několik šperků, které dopadly naprosto úžasně. Holky byly moc šikovné a nápadité. Nakoukněte na pár fotek níže a celé album najdete na našem facebooku.

   

   

KURZ DECOUPAGE

Koncem listopadu jsme pořádali kurz decoupage. Všechny účastnice byly úžasně krativní a šikovné. Však posuďtě sami na přložených fotografiích. Holky si vybraly k dekorování každá něco jiného, takže se nám to barvami jen hemžilo. Dekorovali jsme držák na podtácky a podtácky, stojánek na ubrousky a květináček. Výtvory dopadly naprosto skvěle! Posuďte sami:

   

   

                                         

 

 

ZRCADÝLKA

Co budeme potřebovat?

zrcadlo v dřevěném rámu
akrylové barvy
lepidlo decoupage
ubrousky

bezbarvý lak
(všechny potřebné materiály k výrobě zrcadýlek jsou dostupné v našem obchůdku v sekci "Obchůdek")

   

Nejdříve si musíme rozmyslet, jaký dekor chceme zvolit k výzdobě zrcadel, popř. co by se nám hodilo do místnosti, kam je zrcadýlko určeno. Podle toho volíme barvy a dekor (ubrousky). Já jsem vyráběla sadu 3 zrcadel pro moji milou kamarádku k narozeninám. A protože ode mně už nějaké výrobky dostala, věděla jsem, že budu  zrcadýlka ladit do levandulova. Proto jsem se rozhodla rám zrcadla natřít bílou akrylovou bavu. Akrylová barva perfektně kryje a bílá barva pomůže světle fialovému dekoru vyniknout.

Prvním krokem je natření dřevěného rámu. Rám musíme nechat dostatečně zaschnout, abychom mohli začít lepit ubrouskový dekor. K dekoraci rámu zrcadla použijme metodu decoupage. Nastříháme si jednotlivé dekory z ubrousku. Ubrousky bývají většinou 3-vrstvé, takže je potřeba obrázek oddělit od ostatních 2 vrstev.

  

 

Jakmile máme vystříhané všechny dekory (já si je ještě rozdělím na jednotlivé zrcadýlka,abych si rozmyslela, kam chci který dekor nalepit) vezmeme si decoupage lepidlo a štětec (nejlépe nějaký měkký s delším vlasem) a na jednotlivé ubrouskové dekory začneme nanášet lepidlo. Lepidla nenanášíme zbytečně moc, aby se nám ubrousky netrhaly nebo nekrčily. Jakmile máme všchny ubrouskové části nalepené tak, jak jsme chtěli, tak necháme lepidlo zaschnout. Někdy je třeba ještě okraje obrázků začistit barvou tak, aby nepsůsobily jako "nálepky".

Až budeme mít všechno dostatečně zaschlé, doporučuji ještě jednou přetřít bezbarvým lakem. I když samotné decoupage lepidlo působí jako lak, je lepší přidat ještě jednu vrstvu, která poté usnadní dalsí údržbu např. utírání prachu.

 

  

A výsledek vypadal takto:

      

 

 

 

Veselé tvoření!
za tým Všechnokrámu Pavla

 

JE LIBO KORNOUTEK?

K výrobě kornoutku potřebujeme jen pár věcí:

pravítko
izolepu a lepidlo
nůžky
tvrdý papír ve zvoleném dekoru (já jsem zvolila klasickou jednobarevnou A4)

Postup k výrobě je velice jednoduchý. Na papíru si naměříme trojúhelník o rozměrech 21x21x30 cm. Takto vytvořený trojúhelník vystřihneme. Připravíme si požadovaný počet trojúhelníků podle toho, kolik kornoutků si budete chtít vyrobit.

    

Pak už jen vezmete okraje a zamotáte do tvaru kornoutu tak, aby oba cípy trojúhelníku tvořily V – tím vytvoříte „ozdobu“ kornoutku.

      

Okraje k sobě přilepíme lepidlem. Může se Vám stát, že se kornoutky začnou rozlepovat vlivem velkého napětí v otočeném papíru, proto jsem ještě okraj z venku a ze vnitř přelepila průhlednou izolepou.

A takhle vypadá výsledek :)

      

Použití kornoutků záleží na Vás. Já jsem je vyráběla na svoji svatbu a plnila je rýží. Ale klidně se z kornoutku může stát pěkná pozornost plná různých sladkostí, které potěší :)

   

Pro velké kreativce přidávám nápad – jednotlivé kornoutky je možné spojit ozdobným provázkem do řady. Stačí v každém cípku prorazit dírku, kterou provázek provléknete. Jednotlivé kornoutky můžete dekorovat třeba písmeny, aby vám řada dávala nápis.

Veselé tvoření!
za tým Všechnokrámu Pavla

 

 

VÝROBA VĚTRNÍKU

Co budeme potřebovat:

akrylové barvy
papír (nejlépe rozměru 30x30 cm)
dřevěnou tyčku (já vybrala kulatou, ale může být i hranatá)
dlouhou jehlu
korálek
drátek (použila jsem drátek o průměru 0,3 mm)
průhledná izolepa

štětec, nůžky a kleštičky

 

       

     

 

 

Větrníky jsem se rozhodla vyrobit jako dárek pro dvě nejmilejší děti mojí nejmilejší kamarádky :) Protože se mi nechtělo je obdarovávat typickým dárkem jako jsou třeba lentilky, řekla jsem si, že by jim třeba udělal radost větrník, který si můžou dát na balkón a pozorovat jak se pěkně točí a nebo prostě vymýšlet spoustu jiných využití tak, jak to děti umí.

Protože jsem vyráběla jeden větrník pro holčičku a jeden pro chlapečka, barvy jsem volila podle toho. Dřevěné tyčky jsem nabarvila červenou a modrou akrylovou barvou (zároveň tyto barvy ladily i s barvami a dekorem papíru). Akrylová barva je krásně stytá a velice dobře kryje, takže výsledek byl super. POZOR - v tyčkách je potřeba vyvrtat dírku, abychom jí mohli protáhnout jehlu.

Poté přišel na řadu papír. Naměřila jsem si už zmiňovanou velikost 25x25cm a zároveň si vyznačila linii, kudy budu stříhat. V místě kde vznikne střed doporučuji odměřit 3 cm z každé strany. POZOR, abyste nestříhali až ke středu, nemohli byste potom papír skládat. Ve středu si propíchněte dírku špendlíkem.

     

 

  

Ze zbytku papíru, který jsem odstřihla jsem vyrobila hvězdičku, která má zakrýt středové křížení papírů a vytvoří nám pěkný střed.

  

 

Jakmile máme nastříháno, začneme skládat jednotlivé strany (viz. ukázkové foto). Strany se skládaní ob jeden cíp.

     

Vezmeme špendlík a hvězdičku, ve středu hvězdičku propíchneme a jednotlivé cípy napícháváme pod ni. Až máme vše připevněné na špendlíku, protáhneme jej středem větrníku, který jsme si vyznačili dříve. Za takto seskládaný větrníček navlékneme na jehlu korálek, který tvoří mezeru mezi větrníčkem a tyčkou tak, aby se umožnilo točení větrníku. Protáhneme jehlu otvorem v tyčce a jehlu pomocí kleštiček zahneme směrem dolů.

Připravíme si drátek, asi 15-20 cm dlouhý a začneme omotávat zahlý konec jehly tak, aby se o něj nikdo nepíchl. Já jsem pro jistotu ještě přidala izolepu, abych opravdu zajistila, aby se o konec jehly nikdo nezranil.

Výsledek vypadá takto. ( Prosím omluvte zhoršenou kvalitu fotek, ale fotila jsem bohužel jen na mobil).

Klučičí

   

Holčičí

     

 

Větrníčky udělaly velkou radost. Tak Vám přeji pohodové tvoření a velkou radost z Vašeho výrobku:)

Všechny pomůcky potřebné k vytvoření větrníčku najdete v našem obchůdku.


                                                                                              za tým Všechnokrámu Pavla

 

TOPlist